در این مقاله از کارمک به آموزش افزونه UpdraftPlus می پردازیم. این افزونه از میان افزونه های بکاپ گرفتن از وردپرس بیشترین دانلود را در مخزن وردپرس به خود اختصاص می دهد. بکاپ زمان بندی شده در وردپرس و بازیابی بک آپ وردپرس را نیز بررسی خواهیم کرد. در ادامه با آموزش کامل تنظیمات افزونه UpdraftPlus و کار با آن جهت بکاپ گیری از وردپرس با ما همراه باشید.

معرفی افزونه UpdraftPlus

افزونه UpdraftPlus Premium با اقتدار و بدون شک بهترین پلاگین دنیا در زمینه‌ی پشتیبان‌گیری و بک‌آپ گیری و بازگردانی و انتقال سایت‌های وردپرسی است. نسخه پرمیوم (پرو) این افزونه در سایت اصلی آن یعنی updraftplus.com پلن مادام‌العمر ندارد. درصورتی که بخواهید از آن استفاده کنید، برای هر دامنه، باید حداقل 950,000 تومان و حداکثر 6,000,000 تومان بصورت سالانه هزینه کنید. درحالی که می توانید با کمترین هزینه و بصورت مادام العمر افزونه انتقال سایت آپ درفت اورجینال را از سایت کارمک تهیه کنید.

ویژگی های افزونه UpdraftPlus

  • بازیابی بکاپ وردپرس به سادگی بکاپ گرفتن آن
  • بکاپ بر روی سرویس های ذخیره سازی ابری
  • امکان زمان بندی بکاپ گیری
  • سریع و نیاز به منابع کم سرور
  • آزمایش شده بر روی بیش از 1 میلیون سایت وردپرس

آموزش افزونه UpdraftPlus

در ادامه به آموزش کامل تنظیمات بکاپ وردپرس با افزونه UpdraftPlus می پردازیم. پیش از هر چیز دانلود افزونه UpdraftPlus و نصب آن را ارائه می دهیم.

تنظیمات افزونه UpdraftPlus

پس از خرید افزونه UpdraftPlus و نصب و فعالسازی آن، افزونه برای بکاپ وردپرس آماده است. برای ورود به بخش تنظیمات افزونه به پیشخوان، تنظیمات و سپس “پشتیبان های افزونه UpdraftPlus” مراجعه می کنیم. در صفحه تنظیمات افزونه چندین تب وجود دارد.

 

1- پشتیبان گیری / بازیابی: در این بخش اطلاعاتی در مورد پشتیبان گیری زمان بندی شده بعدی، آخرین بکاپ گیری، آخرین پیام ثبت شده وجود دارد. همچنین امکان بکاپ وردپرس و بازیابی بکاپ در این بخش از تنظیمات افزونه UpdraftPlus فراهم شده است.

2- کلون/جابجایی: در این بخش امکاناتی برای انتقال سایت وردپرسی از یک هاست به جای دیگر قرار دارد. این امکان صرفا در نسخه حرفه ای افزونه فعال است.

3- تنظیمات افزونه UpdraftPlus: کلیه تنظیمات مربوط به افزونه از جمله تنظیم بکاپ زمان بندی و بکاپ خودکار، محل ذخیره و انتقال بکاپ و… در این بخش در دسترس می باشند.

4- ابزارهای پیشرفته: در این بخش اطلاعاتی در مورد سرور و دیتابیس ارائه شده است. تنظیماتی مثل خروجی گرفتن از تنظیمات برنامه یا درون ریزی اطلاعات در این بخش وجود دارند. بسیاری دیگر از تنظیمات این بخش نیز در نسخه رایگان فعال نیستند.

5- افزودنی ها : برای سفارش نسخه حرفه ای افزونه از سایت سازنده می توانید از اینجا اقدام نمایید.

آموزش بکاپ وردپرس با افزونه UpdraftPlus

برای بکاپ وردپرس با افزونه UpdraftPlus به تب وضعیت کنونی در تنظیمات افزونه می رویم. سپس بر روی تهیه پشتیبان کلیک می کنیم. یک صفحه پاپ آپ برای تعیین تنظیمات سریع برای بکاپ ظاهر می شود.

 

در این صفحه چند گزینه وجود دارد. در ادامه به توضیح مختصری از هر کدام می پردازیم.

گزینه اول برای بکاپ گرفتن از دیتابیس می باشد. دیتابیس شامل کلیه تنظیمات وردپرس، پست ها و… می باشد. برای تهیه بکاپ از دیتابیس وردپرس این گزینه را فعال می کنیم.

گزینه دوم برای بکاپ گرفتن از فایل های وردپرس می باشد. فایل ها شامل هسته وردپرس، افزونه ها، قالب ها، رسانه ها یا همان فایل های آپلود شده و کلیه فایل های روی هاست می باشد. برای بکاپ از فایل ها این گزینه را فعال می کنیم.

گزینه سوم برای ارسال و انتقال فایل ها به محل دیگر می باشد.

گزینه چهارم نیز برای جلوگیری از پاک شدن خودکار فایل بکاپ می باشد.

 

نهایتا پس از انتخاب گزینه های مورد نظر برای بکاپ وردپرس با افزونه UpdraftPlus بر روی دکمه تهیه پشتیبان کلیک می کنیم. شروع بکاپ گیری با پیغام زیر اطلاع رسانی می شود. پس از مدتی بکاپ ساخته می شود و ذخیره می گردد.

 

شروع پشتیبان گیری: بسیار خوب . شما به زودی فعالیت هایی را در ” آخرین گزارش ها ” در فیلد زیر خواهید دید.

 


آموزش کار با افزونه UpdraftPlus برای بکاپ زمان بندی شده در وردپرس

برای بکاپ زمان بندی شده در وردپرس با افزونه UpdraftPlus ابتدا به تنظیمات افزونه می رویم. سپس وارد تب تنظیمات افزونه می شویم. در این قسمت کلیه تنظیمات افزونه از جمله برنامه ریزی بکاپ گیری وجود دارد.

 

برنامه ریزی بکاپ گیری همانند آموزش بکاپ وردپرس با افزونه UpdraftPlus ساده است. در صفحه تنظیمات اولین گزینه برای بکاپ گیری خودکار وردپرس از فایل ها می باشد. با تنظیم مقادیر بر روی زمان بندی های مورد نظر فرایند بکاپ گیری دوره ای به طور خودکار انجام می گیرد. مثلا می توانیم هر 4 ساعت یکبار، هر 8ساعت، هر 12 ساعت، روزانه، هفتگی و ماهانه فرایند بکاپ گیری خودکار را تنظیم نماییم. تعداد بکاپ هایی که نگهداری می شوند نیز از گزینه بعدی تنظیم می کنیم. با این کار فایل های قدیمی تر به طور خودکار پاک می شوند. ردیف دوم تنظیمات نیز عملکردی مشابه جهت بکاپ از دیتابیس وردپرس را انجام می دهد. در ردیف سوم میتوانید برای بکاپ یکی از گزینه های داده شده مثل گوگل درایو را انتخاب کنید . افزونه به صورت کامل توسط کارمک فارسی سازی شده و کار با افزونه UpdraftPlus بسیار ساده می باشد .

دانلود افزونه updraftplus

آموزش کار با افزونه UpdraftPlus جهت بازیابی بکاپ وردپرس

برای کار با افزونه UpdraftPlus برای بازیابی بکاپ وردپرس کافی است به تب پشتیبان گیری / بازیابی مراجعه کنیم.

لیستی از پشتیبان های گرفته شده یا همان بکاپ ها در این صفحه نمایش داده می شود. کافی است بکاپ مورد نظر را از اطلاعات نمایش داده شده انتخاب نماییم. برای بازیابی بکاپ وردپرس با افزونه UpdraftPlus بر روی بازنشانی کلیک می کنیم.

با توجه به محتویات موجود در فایل بکاپ می توانید موارد مورد نظر جهت بازیابی را انتخاب نمایید. در پایان بر روی بازنشانی کلیک می کنیم. پس از مدتی بازیابی بکاپ وردپرس تمام می شود.